top of page

Procesų valdymas yra investicija į organizacijos sėkmę

Kiekviena organizacija turi procesus, nesvarbu, kokiame gyvavimo ciklo etape ar koks organizacijos amžius. Net jei nėra dokumento, kuriame aprašytas procesas, tai nereiškia, kad procesas neegzistuoja. Labai dažnai, kai organizacija yra auganti, pirmiausia ji sutelkia dėmesį į rezultatus, negalvodama, kaip bandys pasiekti jų. Jei tinkamų procesų kūrimas pagal įmonės taikomas praktikas nėra vienas iš aukščiausių prioritetų, paklauskite savęs, kiek laiko užtruks, kol kiekvienas žmogus išsiaiškins, kas ką daro arba kiek laiko užtrunka naujų žmonių pritraukimas, kai nėra struktūros įmonės teikiamoms paslaugoms ar produktams?

Procesų valdymas yra laikomas tik didelėms organizacijoms reikalinga veikla.

Procesų valdymas yra vienas iš svarbių elementų, padedančių organizacijai siekti būti efektyvesne ir rezultatyvesne. Tačiau kartais galite išgirsti nuomonę, kad procesų valdymas reikalingas korporacinėms organizacijoms, o mažose įmonėse tai laikoma blogiu. Be to, tikroji proceso vertė pamirštama ir vertinama kaip kažkas, kas lėtina įmonę ar daro ją biurokratinę- gali būti, jei organizacija diegia per daug sudėtingus procesus, kurie iš esmės organizacijai nėra reikalingi.


Procesų valdymas yra būdas padedantis apibrėžti žmonių atsakomybes bei veiksmus, kurių reikia, kad rezultatas būtų pasiektas.

Procesų valdymas tampa vis svarbesnis įvairiuose organizacijos etapuose, nes tai padeda žmonėms suprasti, koks yra jų vaidmuo, kokia yra jų atsakomybė, ir ko kiti gali tikėtis iš kitų.

Vienas iš svarbiausių proceso tikslų yra tai, kad viskas vyktų greičiau, nes jūs nešvaistote savo laiko ieškodami atsakymų, kas gali jums padėti tam tikruose žingsniuose ir kas yra atsakingas už skirtingus klausimus.

Be to, turėdami procesus, tai padės jums išspręsti savininkystės klausimus organizacijoje, bus mažiau lapų paklodės tampymo į skirtingas puses bandant išsiaiškinti, vis dėlto, kas už ką atsakingas.

Galiausiai, kai jums reikia, kad viskas judėtų greičiau, be proceso, sunkiai galėsite nustatyti, kuriuos veiksmus reikia tobulinti, neturėdami tinkamai apibrėžto proceso.


Pabaigai.

Procesų aprašymas ir įgyvendinimas užima daug laiko ir gali atrodyti kaip pridėtinės vertės nekuriantis veiksmas organizacijoje. Bet jei kas nors paskaičiuotų, kiek laiko sugaištama išsiaiškinti, kas ką turi daryti, suprastų, kad procesai yra skirti tam, kad eliminuotų laiko švaistymą bei žmonės greičiau galėtų atlikti užduotis.

Comments


bottom of page