top of page

Ar kiekvieną neigiamą elgesį galima pavadinti toksišku?

Nėra tokios darbovietės, kurioje nerastumėte žmonių, linkusių į daugumą situacijų reaguoti neigiamai. Tačiau ar tai reiškia, kad kiekvienas žmogus, kuris veikia taip, gali būti vadinamas toksišku?

Toksiškas elgesys gali pasireikšti įvairiais būdais.

Kiekvienas supranta, kas yra toksiškumas, iš savo patirties, vertybių ir lūkesčių, kaip žmogus turėtų elgtis ar reaguoti į tam tikrus dalykus. Toksiškas elgesys apibrėžiamas kaip veiksmas, sukeliantis neigiamą poveikį jūsų ar kitų gyvenimui. Elgesys gali būti fizinis arba psichinis ir gali būti išreikštas melu, kaltinimu, manipuliavimu, apkalbomis arba pasyviu – agresyvumu.


Ne visais atvejais neigiamas elgesys gali būti vadinamas toksišku.

Šiuo metu labai populiaru vartoti toksiško elgesio arba toksiško asmens terminą beveik kiekviename žingsnyje, kai žmonės jaučia bet kokią neigiamą jaumą dėl kažkieno atliekamų veiksmų. Toksiškumo terminas yra labai galingas ir gali būti žalingas asmeniui, kuriam buvo uždėta ši etiketė. Todėl prieš vartojant terminą labai svarbu suprasti, kodėl žmogus elgiasi taip, kad kitiems sukelia neigiamus jausmus: galbūt iš nežinojimo ar per didelio smalsumo, gal jaučiasi nepakankamai įvertintas. Pavyzdžiui, jei žmogus užduoda daug klausimų be piktų kėslų, to negalima pavadinti toksiškumu, o greičiau smalsumu ar grubumu, jei tai yra kažkas, kas peržengia klausimų gavėjo vertybių ribas. Norint nustatyti, ar asmuo yra toksiškas, ar tai tik nesusipratimas, reikia atlikti paprastus veiksmus:

  1. Būkite atviri – pasakykite žmogui, kuris sukelia neigiamus jausmus, kad jo elgesys su jumis jums nepatinka, paaiškinkite kodėl ir paprašykite to daugiau nekartoti.

  2. Įsiklausykite – suteikite žmogui galimybę paaiškinti, kodėl jis taip elgėsi, ir pabandykite suprasti priežastis, galbūt kažkas lėmė tokį elgesį, už kurį esate atsakingas jūs.

  3. Laikykitės savo derybų dalies – paprastai per šiuos pokalbius galite rasti aukso viduriuką, dėl kurio abiems būtų patogiau būsimose situacijose. Šiame žingsnyje svarbu, kad abi šalys laikytųsi savo pažadų. Jei elgesys sustoja, tai tikrai nebūtų teisinga traktuoti kaip toksiškumą, bet jei jis kartojasi, tai yra kažkas, kas gali būti traktuojama kaip toksiškas elgesys, nes nuo to momento jūs galite pašalinti nežinojimą ar nesupratimą kaip priežastį, ir galvoti, kad tai gali būti sąmoningas veiksmas.

Dirbate su toksiškais žmonėmis – ką daryti?

Tais atvejais, kai paprastas kalbėjimas nepasiteisino, o elgesys ir toliau vyksta, akivaizdu, kad reikia imtis ryžtingesnių veiksmų, nes tikėtis, kad viskas savaime pasitaisys, būtų naivu. Situaciją galima spręsti įvairiais būdais, tačiau prieš darant veiksmų planą būtina suprasti gilesnes priežastis, kodėl žmogus taip elgiasi:

  1. galbūt žmogus yra pavargęs ir jam reikia laisvo laiko.

  2. galbūt žmogus jaučiasi neįvertintas darbo vietoje.

  3. galbūt žmogui reikia pakeisti jo atliekamą funkciją.

  4. galbūt žmogui laikas pakeisti įmonę.

  5. galbūt asmuo turi asmeninių problemų.

  6. galbūt...

Atsižvelgdami į argumentus, paprašykite asmens parengti veiksmų planą, kaip jis spręs situaciją. Svarbu, kad plano projektą parengtų būtent tas asmuo, kurio elgesys kelia abejonių, kad jis jaustų atsakomybę ir motyvaciją imtis veiksmų. Vadovų / komandos lyderių vaidmuo yra patarti tam tikrais klausimais ir stebėti pažangą. Jei planas neveikia, visada galimas sunkus sprendimas, jei tai išgelbėtų likusios komandos gerovę.


Pabaigai

Prieš darydami išvadas, kad asmuo elgiasi toksiškai, išbandykite labai paprastą trijų žingsnių metodą ir pažiūrėkite, ar žmogus jus girdi, ir ar jūs abu galite rasti bendrą susitarimą. Jei po to elgesys nepasikeis, greičiausiai tam yra gilesnių priežasčių ir reikėtų imtis daugiau veiksmų, kad tai pasikeistų.

Commentaires


bottom of page