top of page

Tradicinis ar Agile projektų valdymo būdas?

Šiais laikais tenka girdėti, kad įmonės pasirinko projektus valdyti "agile" būdu, nes tai leidžia greičiau paleisti produktą į rinką. Iš esmės tai tiesa – Agile metodika suteikia galimybę greičiau pasiūlyti rinkai naują produktą ar jo patobulinimą. Bet ar kada nors pagalvojote, ar visi projektai gali būti vykdomi tik vienu būdu?


projektų valdymas_pokyčių valdymas_Agile_PMO_Vita Zeniauskė

Esu mačiusi kai kurias organizacijas, kurios deklaruoja, kad vysto pokyčius vien Agile būdu, nors iš tikrųjų ne visus projektus galima atlikti šiuo metodu. Kodėl? Pagrindinė to priežastis yra ta, kad ne visi projektai gali būti suskirstyti į minimalius vystymus, kuriuos galėtumėte arba būtų prasminga pristatyti iteracijomis ar sprintais.


Projektai, kuriuos turėtumėte apsvarstyti ir įgyvedinti tradiciniu (angl."waterfall") būdu, yra infrastruktūros ir regliacinio pobūdžio projektai, kurie paprastai turi vieną vystymą, kurį reikia pristatyti kaip visumą, kad būtų pasiektas reikiamas rezultatas ir gauta nauda. Nėra prasmės pastatyti vieną serverį, jei reikia dviejų, tiesa? Arba įdiegti vieną ataskaitų lauką, kai reikia visos ataskaitos.

Žinoma, tradicinis projektų valdymo metodas (angl. „waterfall“) nesako, kad jūs negalite diegti projekto etapais, sudarydami projekto planą pagal atskirus produkto elementus, kuriuos diegsite vieną po kito. Taip daroma dažniausiai dėl ribotų išteklių ir esant galimybei ištęsti diegimą laike.

Comments


bottom of page