top of page

Suinteresuotosios šalys projektų valdyme

Suinteresuotosios šalys (angliškai stakeholders) vaidina labai svarbų vaidmenį projektų valdyme. Kas suinteresuotosios šalys yra? Kaip reiktų su jomis dirbti? Kokią įtaką suinteresuotosios šalys gali turėti jūsų projektui?Kas yra suinteresuotoji šalis?

Projektų valdymas yra susijęs su santykių valdymu. Kodėl? Nes labai nemažai projekto klausimų priklauso nuo to, kaip projektų vadovas dirba su suinteresuotomis šalimis. Kas gi suinteresuotosios šalys yra? Suinteresuotosios šalys projekte yra grupė žmonių, kuri yra suinteresuota projekto sėkme arba nesėkme. Tai nėra tik sprendimus galintys priimti žmonės, bet ir tie, kurie gali formuoti nuomonę, ar projektas organizacijai reikalingas ar ne.


Kaip nustatyti, kas yra projekto suinteresuotosios šalys?

Kai norite suprasti, kas yra ta žmonių grupė, su kuria reiktų dirbti bei komunikuoti, kad projektas būtų sėkmingas, svarbu suprasti:

  1. apie ką projektas yra – kokį pokytį siekiama įgyvendinti

  2. kokias naudas projektas atneš ir kam jos bus naudingiausios

  3. kas bus įtakotas: gal pakeis egzistuojančius procesus su kuriais dirba daugybė žmonių, o gal projektas įtakos organizacijoje esančių žmonių skaičių ir t.t.

  4. kas yra suinteresuotas, kad projektas įvyktų – nebūtinai tai yra tiesioginiai naudos gavėjai

  5. ar projektas padeda siekti strateginių tikslų, o gal tai vieno departamento tikslų įgyvendinimas

  6. ar projektas turės įtakos ir bus matomas už organizacijos sienų, tarkime projekto rezultatus pajaus įmonės klientai

Kaip dirbti su suinteresuotosiomis šalimis?

Šis klausimas yra itin sunkus. Nėra vieno tiesioginio atsakymo. Yra aibė metodikų, kurios yra rekomenduojamos, norint surūšiuoti suinteresuotąsias šalis, pagal jų įtaką, galią projektui. Tačiau viskas priklauso nuo to, kokį santykį turite su skirtingomis suinteresuotomis šalių grupėmis. Kaip jas jaučiate bei kaip galite nustatyti dėl kokių priežasčių šie žmonės nori arba nenori palaikyti projekto. Kai nusistatėte pagrindines suinteresuotųjų šalių grupes, lengviausias, tačiau daug pastangų ir laiko reikalaujantis, būdas, yra su kiekviena iš jų susitikti ir aptarti lūkesčius bei baimes. Išskirtinį dėmesį skirkite žmonėms, kurie nėra palaikantieji ir su jais turėkite dažnesnius susitikimus, stengiantis kalbėtis bei adresuoti jų baimes, dėl kurių nepalaiko projekto.


Comentários


bottom of page