top of page

Sprendimų priėmimas projektų valdyme

Projektų valdymas paliečia nemažai skirtingų sričių ir, žinoma, nemažas dėmesys yra skiriamas sprendimų priėmimui, nuo kurio neatsiejama dalis yra ir suinteresuotųjų šalių valdymas. Kaip priimami sprendimai projektuose? Į ką atkreipti dėmesį, kad sprendimai būtų priimami kiek įmanoma lengviau bei nestabdytų projekto progreso? Į šiuos ir daugiau klausimų yra labai svarbu atsižvelgti, norint užtikrinti projekto sėkmę.Kaip priimami sprendimai projektų valdyme?

Viskas priklauso nuo organizacijos ir to, kiek organizacijoje vyksta projektų, ar jie tarpusavyje susiję ir t.t.. Pats paprasčiausias projektų valdymo sprendimų priėmimo organas yra projektų valdymo grupė (angliškai – project steering group). Labai svarbu, kad ši projektų sprendimų priėmimo grupė turėtų teisingą sudėtį, nes nuo jos sprendimų priklausys, kaip projektui seksis visoje jo eigoje.


Iš ko turėtų susidaryti projektų valdymo grupė?

Projektų valdymo grupėje turi būti sprendimo galią bei didžiulę įtaką projekto sėkmei turintys žmonės, kuriuos galima suskirstyti į 3 grupes:

  1. tie, kurie turi sprendimo galią dėl projekto finansavimo

  2. tie, kurie turi sprendimo galią dėl projektui skiriamų žmonių

  3. tie, kurie stipriai bus paliesti projekto įgyvendinamo pokyčio

Kokius sprendimus gali priimti projekto valdymo grupė?

Labai neretai yra pamirštama auksinė taisyklė, kad projektų valdymo grupė gali priimti sprendimus tik projekto ribose, tai yra tik nustatyto biudžeto, sutartos trukmės bei apibrėžtos apimties rėmuose. Visi sprendimai, kurie yra susiję su projekto trukmės ilginimu ir kartais trumpinimu, jei tai reiškia, kad projekto apimtis keičiasi, arba projekto biudžeto pokyčiais bei apimties didinimu ar mažinimu nėra priimami projektų valdymo grupės narių. Tokiose situacijose projektų valdymo grupė atlieka tik patariamąjį vaidmenį ir galutinį sprendimą priima organizacijos aukštesni sprendžiamieji forumai, kurie turi matomumą, kokią įtaką vienoks ar kitoks projekto pokytis turės organizacijai bei kitiems organizacijoje vykstantiems projektams.

Comments


bottom of page