top of page

Santykiai projektų valdyme

Daug kur kalbama, kad projektų valdymas apima suinteresuotų šalių valdymą ir komunikacijos valdymą. Jei šioms dalims nebus skiriama pakankamai dėmesio, yra 99% tikimybė, kad projektas žlugs. Tačiau labai dažnai pastebiu, kad šios dvi temos yra sprendžiamos labai techniškai: yra aibė skirtingų metodikų, kaip įvertinti ir kategorizuoti skirtingas suinteresuotas šalis (apie tai kitame tinklaraščio straipsnyje:)) arba kokia informacija, kokio dydžio auditorijai, kokiu komunikacijos kanalu turėtų būti siunčiama. Labai pasigendu akcento, kad projekto komanda turi investuoti į santykius su suinteresuotomis šalimis.Vienas iš svarbiausių kriterijų projekto sėkmei yra santykiai su suinteresuotomis šalimis.

Posakis investicija į santykius skamba labai sudėtingai. Tačiau tai tik keli papildomi žingsniai, siekiant sukurti nuoširdų ryšį su žmonėmis, su kuriais reikia pasiekti bendrą rezultatą. Ir neretai projektų vadovai apie tai pamiršta.


Pateiksiu labai realų pavyzdį: darbo vietoje, vos už kelių stalų, yra projekto vadovas ir vienas iš žmonių, kuris yra svarbi projekto komandos dalis, kad projektas būtų sėkmingas. Abu šie žmonės dalyvauja tame pačiame nuotoliniame susitikime ir sprendžia visokias problemas, su kuriomis tuo metu susiduria projektas. Skambučio metu nutinka taip, kad tas pats žmogus, kuris sėdi labai arti projekto vadovo, išsako savo nuomonę, jog projekto vadovas daro per mažai. Tuo tarpu vienas iš stebėtojų, matantis situaciją, nustemba, kaip jie elgiasi ir kodėl tokių dalykų nesprendžia atskirai tiesiog nueidami vienas prie kito staliukų.


Išanalizavus situaciją, man labai aišku, kad, deja, šioje situacijoje projekto vadovas neįdėjo papildomų pastangų į santykius, todėl buvo susipriešinimo. Ir galbūt jis pats elgėsi panašiai. Santykiai yra dviejų eismo juostų gatvė: jei su kuo nors elgsitės netinkamai, tai grįš bumerangu.


Kiekvienas projektų vadovas turi įdėti pastagų, kad santykiai su suinteresuotomis šalimis yra sėkmingi.

Grįžtant prie pačios situacijos, ką buvo galima padaryti, kad vidinis ginčas nekiltų? Tokiais atvejais, kai jau jaučiu trintį:

  • stengiuosi pasikalbėti su žmogumi ir kartu aptarti, kaip galėtume pagerinti bendradarbiavimą. Tai nėra lengva, nes jūs turite įveikti savo ego ir mes visi vienaip ar kitaip esame egoistai

  • kitas žingsnis: atėję į biurą nepamirškite pasisveikinti – mes dažnai tai pamirštame, nes visi telefonuose ir su ausinėmis – išgirsti, kad kas nors sako visiems labas rytas – senovės dienų istorija

  • ir galiausiai, esant kebliai situacijai, reikėtų eiti ir prašyti pagalbos labai paprastai ir žmogiškai: ne laiškais, ne paskirtomis užduotimis ir direktyviniu tonu, o tiesiog nueiti ir pasakyti: prašau padėk, nes projektui nesiseka

Tai nereiškia, kad turite tapti geriausiais draugais su visais, tačiau šie maži žingsneliai dažnai padeda išblaškyti susikaupusius juodus debesis projekto komandos santykių fronte.

Pabaigai.

Kalbant apie projektų valdymą, santykių valdymas yra vienas iš pagrindinių projekto sėkmės elementų. Net jei projektas buvo įgyvendintas laiku, neviršijant biudžeto, dar nereiškia, kad suinteresuotos šalys matys projekto vadovą kaip tą, su kuriuo jos norės dirbti kitą kartą. Jums nereikia tapti geriausiais draugais, tačiau turėtumėte ieškoti vietų, kurios yra svarbios suinteresuotom šalims ir ant to statyti santykį.Comments


bottom of page