top of page

Sakot pasitikite savo darbuotojais: ką tai iš tikrųjų reiškia

Esu tikra, kad girdėjote iš lyderių, kaip jie sako, kad turime įgalinti savo darbuotojus ir jais pasitikėti. Bet ar tai tikrai nuoširdu ir kaip tai padaryti?


Šiais laikais, kai žmonės turi galimybę pasirinkti, kur dirbti, labai svarbu, kad įmonės stovėtų už tai, ką deklaruoja. Įvairiose organizacijose įprasta girdėti, kad viena iš vertybių, kurios jos siekia, yra žmonių įgalinimas.

Tačiau realybė yra tokia, kad kai pažvelgi giliau, sunku rasti tų galių. Jei tikrai norite būti įmone, kuri iš tikrųjų įgalina žmones, atlikite šiuos mažus žingsnelius:

  • Suteikite komandos vadovams laisvę įvertinti savo žmonių veiklą, kaip jie mano, kad tai yra teisinga. Tai nereiškia, kad kiekvienas daro savo vertinimo sistemą, ne, vis vien reikalingas centralizuotas požiūris ir gairės, tiesiog leiskite nuspręsti, kiek žmonių padarė daugiau, nei iš jų buvo tikimasi ir pagal įmonės rezultatus numatykite biudžetą premijoms, kurį kiekvienas vadovas turėtų padalinti komandai – galiausiai jiems reikia dirbti su komanda ir pasiekti rezultatą. Užuot iš anksto prašydami įvertinimo balų ir pareiškę, kad yra fiksuotas skaičius žmonių, kuriuos galima laikyti puikiai pasirodžiusiais.


“Jei norite, kad jūsų žmonės jaustųsi įgalinti, labai atidžiai peržiūrėkite savo procesus, kaip jie yra sukurti, ir įsitikinkite, kad kiekvienam vaidmeniui būtų suteikta sprendimų galia, kurią būtų galima rasti aprašytą.
  • Įsitikinkite, kad žmonės turi realią sprendimų galią, kad jie nesijaustų, jog kiekvieną sunkesnį sprendimą reikia priimti valdyboje. Aprašykite ir praneškite apie kiekvieną kiekvieno vaidmens įgaliojimą, kuris nurodo, kokiame išlaidų, investicijų lygyje, rizikos tolerancijos ribose, poveikio klientų dydžiui kiekvienas asmuo gali priimti sprendimą. Esu tikra, kad girdėjote apie šiuos esamus įgaliojimus, bet ar kada nors tai matėte aprašytą?

  • Projekto procesą ar bet kurį kitą procesą sudėliokite taip, kad jis turėtų pakankamą lygį patikrų, kurie vis apsaugo įmonę nuo didelių praradimų, bet tuo pačiu nesudaro įspūdžio, kad „man nereikia apie nieką galvoti, nes kiekviename žingsnyje kas nors du kartus patikrins" - taip žmonės nustoja būti savarankiški ir laukia nurodymų kiekviename žingsnyje

Akivaizdu, kad tam, kad tai įvyktų, reikia organizuotų, atsakingų žmonių ir tai gali užtrukti. Taigi sudarykite planą ir pradėkite atlaisvinti kontrolę laipsniškai, tačiau būkite sąžiningi ir nešokite į kraštutinumus teigdami, kad pilnai pasitikite savo žmonėmis, net jei visos organizacijos struktūra rėkia skirtingai. Žmonės nustos tikėti greičiau, nei jūs pastebėsite.

Comments


bottom of page