top of page

Norite diegti projektų valdymo metodiką visos organizacijos mastu? Nuo ko pradėti?

Kai kalbame apie naujų procesų diegimą, o ypač tų, kurie neegzistuoja, kai kiekvienas skirtingas padalinys daro savaip, yra keletas dalykų, apie kuriuos labai svarbu pagalvoti, prieš pradedant piešti proceso diagramas.


Pokyčių valdymas

Kai ateina momentas, jog reikia diegti naujas praktikas organizacijoje, yra keletas labai svarbių žingsnių, apie kuriuos reiktų pagalvoti, prieš pradedant piešti skirtingus proceso veiksmus:

  • naujų procesų diegimas reikalauja suvokimo, kad tai yra pokytis, bei tai, kad vienaip ar kitaip sulauksite pasipriešinimo. Tik klausimas kokio dydžio pokytis ir kiek plataus pasipriešinimo reiktų tikėtis.

  • kai įsivardinate sau, kokie žmonės bus paliesti šio pokyčio, tada geriausia yra kreiptis į šiuos komandas bei atlikti diagnostiką, kaip jie atlieka funkcijas, kurioms norite įdiegti naują procesą. Kam to reikia? Tai yra svarbu tam, kad visų pirma labai gerai suprastumėte, kokios praktikos šiuo metu taikomos, pabandytumėte adaptuoti planuojamą procesą, kad kuo mažesnė įtaka būtų žmonėm, bei svarbiausia, kad žmonės jaustųsi sprendimų priėmimo dalis, t.y. kad jie turėjo progą pasisakyti.

  • po diagnostikos, kai pradedamas ruošti proceso juodraštis, svarbu sugrįžti pas tuos pačius žmones, kurie dalyvavo diagnostikoje ir aptarti proceso pasiūlymą. Bet aptarimas turi būti atsižvelgiant į tai, kokias įžvalgas gavote diagnostikos metu. Kodėl tai svarbu? Tai rodo, kad išgirdote juos ir bandėte, o gal atsižvelgėte į pateiktus pasiūlymus.

  • kai proceso juodraštis yra aptartas su visomis suinteresuotomis šalimis, žinoma jį reikia pasitvirtinti pagal organizacijoje galiojančias tvarkas.

  • po oficialaus patvirtinimo, natūralu, kad turi sekti žmonių mokymai, komunikacija per įvairiausius kanalus. Prieš atliekant komunikaciją bei diagnostikos metu, svarbu suprasti, kas yra "nuomonės formuotojai" organizacijoje ir į šiuos žmones sutelkti didžiausią dėmesį bei pasitelkti juos komunikacijoje, kad kuo pozytivestinis būtų nusiteikimas dėl naujai kuriamo proceso.

  • po proceso paleidimo bei mokymų labai dažnai yra pamirštama, kad reikalinga proceso stebėsena, nes normalu, kai tam tikros situacijos buvo neapgalvotos. Stebėsenai atlikti svarbus yra aiškus komunikacijos kanalas (arba konkretaus žmogaus kontaktai), kad žmonės nesijautų palikti likimo valioje, jei kiltų kokių klausimų.

Galima būtų vardinti dar ir kitų žingsnių, tačiau čia įvardiju tuos, kurie, mano nuomone, yra svarbūs apmąstant bei vertinant jų atlikimo trukmę ir žmones.


Comments


bottom of page