top of page

Komandos atrankos, kaip joms pasiruošti?

Atrankos yra vienas svarbiausių etapų, kai renkatės žmogų, kuris turėtų prisijungti prie komandos. Nuo atrankos rezultato priklausys ar jums pasisekė, ar ne. Daugelis organizacijų taiko skirtingus būdus, kaip yra atrenkami žmonės. Štai yra keletas minčių, kas man padeda atsirinkti teisingai.

Kai tik pradėjau dirbti su komanda, žmonių atrankos man buvo tikras malonumas. Nenustygdavau vietoje, prieš eidama į pokalbius ir galėdama klausynėti įvairiausių dalykų. Dabar to pasakyti negalėčiau, todėl pradėjau analizuoti, kaip atsirinkti taip, kad kuo mažiau atrankų ciklų tektų sukti.


Pačioje pradžioje eidavau su pasiruoštu klausimynų, labai standartiniais ir, jei nuoširdžiai, neįdomiais klausimais. Koncentruodavausi į patirtį, o asmeniniai gebėjimai buvo tik labai geras priedas, bet ne pats svarbiausias rodiklis.


Tačiau per laikotarpį, kuriuo dirbau su komanda supratau kelis dalykus:

  1. atrankų metu labai svarbu yra gilintis į žmogaus asmenybę, jei žmogus turi daug ženklelių ant krūtinės, nebūtinai bus pats geriausias darbuotojas, nors žinių, kad ir su vežimu vežk. Mano supratimu, 80% sprendimo turi būti atsižvelgiant į žmogaus asmenines savybes ir tik 20% - profesines žinias.

  2. prieš atrankas reiktų sau įsivardinti, kokių žmogiškųjų savybių ieškai naujajame komandos naryje: organizuotumas, jaučiantis atsakomynę, nuoširdus, pozytyvus, gretai reaguojantis ir t.t.

  3. būtinai visas įsivardintas savybes, suranguok nuo svarbiausios iki mažiau svarbios, kad būtų lengviau priimti sprendimą, kuris iš visų žmonių tau atrodo tinkamiausias

  4. pasikliauk savo nuojauta - kartais nuo pat pirmų minučių jauti, ar žmogus tinkamas ar ne

  5. stenkis nesiruošti konkretaus klausimų sąrašo, leisk pokalbiui augti natūraliai, jei pokalbis visai nesivysto, galbūt su šiuo žmogumi, kad ir kaip gerai skambėtų jo patirtis, ne pakeliui

  6. niekada nenusiteik, kad dabar man būtu gerai papildyti komandą žmogumi iš konkrečios šalies, kad išlaikytum sveiką balansą, jei komanda tarptautinė - kažkokiu būdu smegenys užsiprogramuoja ieškoti žmogaus toje šalyje, bet nebūtinai tas žmogus būna pats geriausias pasirinkinimas

  7. jei žmogus dirbs virtualioje komandoje su kažkuom kitu, įtrauk į atrankų procesą bei suteik galimybę naujam kandidatui pasikalbėti su tuo žmogumi, vadovui nedalyvaujant - taip daugiau šansų, kad priimdamas sprendimą žmogus turės visą realų vaizdą apie tai, kokia tai organizacija ir kokia rolė. Juk sprendimą priima, ne tik organizacija, bet ir žmogus, kurį kviečiate prisijungti. Kartais susidaro įspūdis, kad pamirštame, jog galutiniame etape, kandidatuojantysis priima sprendimą.

  8. jei po savaitės nebepameni kai kurių kandidatų, tikriausiai jų kviesti prisijungti į komandą nevertėtų

Be abejo yra labai daug kitų būdų, kaip galima atsirinkti žmones, kuriuos norėtumėte pakviesti prisijungti į komandą, aukščiau įvardinti yra tie, kurie padeda man.

Comments


bottom of page